fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Iwaniak: Chcemy utworzyć Komitet Inicjatywy Obywatelskiej dot. renty wdowiej

Złożyliśmy do pani marszałek ustawę dotyczącą renty wdowiej, ale jak większość inicjatyw opozycyjnych, trafiła do zamrażarki. W związku z tym chcemy utworzyć Komitet Inicjatywy Obywatelskiej i zebrać ponad 100 tysięcy podpisów, bo wtedy pani marszałek będzie musiała wrzucić ten projekt pod obrady Sejmu. Wystartujemy też z dużą kampanią medialną, bo chcemy nacisnąć na Prawo i Sprawiedliwość opinią publiczną, żeby to się po prostu stało, żeby projekt renty wdowiej doszedł do skutku. 

Dziś to świadczenie, ta renta rodzinna, w przypadku gdy umrze jeden ze współmałżonków, to jest 85 procent wyższego świadczenia, my proponujemy, by było to 100 procent wyższego świadczenia plus 25 % świadczenia emerytalnego, z którego rezygnujemy. Chodzi o to, by zapewnić wdowom godny byt, bo przecież duża część kosztów utrzymania, czynsz, media pozostają na tym samym poziomie i pokryć je z jednego świadczenia jest bardzo trudno.

Arkadiusz Iwaniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy w woj. mazowieckim

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem